Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vitajte u nás....

 

A  vitajte u nás skorem až v chalupě….

každý do tvoří  lebo je eném tvořeňů  nakloněný. Šecko co sa tu zhlédne je udělané pro radosť,  potěšéní  a  s lásků…

Nechte  nachvílu  teho hónění sa za de čím, lapnite ke kafi či nejakém tom bylinkovém čaju a spočnite ..:-) snáť sa Vám něco aj zalůbí a tým zas uděláte  radosť mně – nám Všeckým doma.

p7120157-001.jpgObčas při chvíli drátuju jak z nutnosťi tak pro radosť věci rozbité aj nové. Pěkně si při tem vylezu na pec.....či lápnu ke kamňom a už sa možú ručičky trápiť....občas je potřeba si na mňa dávať aj pozor, lebo jak sa dílo nedaří tož lécu po chalupě jak strýc Pagáčú ze střevní příhodů a zaklínám jak stará Peléščena....:-) Ná ani to netrvá věčně, najlepčí lektvar na taký svrab je čerstvé vóňavé kaféčko....Většinů mi kamarádi nosíja věci ke kterým majů nejaků tu spomínku, nechťaci jim nedo pomohl k rozbití a bylo by jim po nich smutno. No né dycinky sa zadaří dyž nejaký ten kůsek chybí, ale o to věčí radosť máme jak sa dílo podaří. Dyž je nejáká ta chvíla navíc tož sa snažím o nejaké ty novoty. Ale času néjní kol byzme chtěli a potřeba aj žiť né eném sa dřiť. :-)

je liš pravda.p3300003--2--001.jpg

Drátovať sa dá de co, mňa ale tak nejak nejvěc baví opravovať  staré nádobí z nejaků tů histórijů. Mívám nedy ruky jak dybych lámala skaly…dodraté, dopíchané…ale totok ňa  odradiť od teho abych začala znova nemože.

 

Drátovať sem sa naučila nejaků náhodů doma u pece.(pro mladů generáciu u pece neznačí povalašťěný výraz UPC nýbržto je to výraz pro klasicků starů pec ve kteréj sa topí,chleba peče a dá sa na ni spávať). Peněz nebylo a šak nejní furt, lůbily sa ně drátované hrnce a o takéj dekoraci sem si nechala eném zdáť. Jedného dňa ně kamarádka dovlékla dom  starý rozbitý hrnec že prej  ho našla po cestě p4030055--2-.jpgk nám … čučali zme na něho jak  dvě vyorané myši až sem vzala s kolňě drát, drapla  hrnec chvílu sem sa  s tým prla a naraz to bylo  nejak hotové.  Tak sa ze mňa  stal dráteník  samouk.  Od tej doby ňa nepřestal drát baviť  akorát  nemám tol času jak bych chtěla…..

 Už nejakých pár roků sa chystám na zraz dráteníků

kerý pořádá drátenický Cech nejak to zatým nevycházá….tož zatým sa mosím spokojit s tým že si ňa do teho drátenického cechu před nejakýma týma rokama přibrali a schůzování a slety nechať na staré kolena.

Šak je jasné že dráteničina ňa neživí... ta síšej tahá peněz z kapes, ale na zábavu si každý sem tam nejaků zu korunku rád dá tož totkaj je odkaz na moje pracovní stránky ...pokát by nedo potřebovál nejaků účetničinu tož su tu a nebojte sa ně ozvat-na tu si mosím nechávať času vjecéj......:-)

http://www.uctujeme-spolehlive.cz/

 

Pokáť byste mněly zájem o nejaků tu drátovanů věcičku tož dajte věděť,Jitule...

 

No možná že nedo všímavý postřéhl že je to tu naťápané po Valašsky....a pokát sa Vám  Valaština lůbí, tož može sobě pro radosť, ale aj iným kůpiť pěkně-ftipně psané a ilustrované Valašké povídky Metúdovy vojenské lapályje keré napsal kamarád Radomír Dolanský. totkaj je odkaz na videjo z křtu už druhého vydání.

 

https://www.youtube.com/watch?v=YcMv9dz5aJE

 

Dajů sa kůpiť aj  v knihkupectví ve Vsetíně naproti Vsacanu, ( de je k mání aj první díl) ináč v e-shopoch.

https://www.kosmas.cz/knihy/196400/metudovy-vojenske-lapalyje/

 

196400_big.jpg  

  

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood Tension - Taylor & Francis Online

(AIllisaway, 9. 10. 2018 3:10)

Compression est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-20mg-pas-cher-paris/